aksun

Aksun İnşaat, çeyrek asrı aşan iş deneyimi ile ulusal ve uluslararası birçok başarılı inşaat projesine imza atmıştır. BUSINESS ISTANBUL projesi ile Kadıköy Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında iki adada 270.000 m² ticari alanda bölgenin en büyük ofis projesinin yapımını sürdürmektedir. Yaşam alanları ile entegre, modern ofisler, mağazalar ve dükkanlardan oluşan BUSINESS ISTANBUL projesi, şehrin en aktif ulaşım akslarından biri olan E5 karayolu üzerinde yer almaktadır.

Hızlı büyüme ve gelişme potansiyeline sahip lokasyonlarda projeler üretmeye odaklanan Aksun İnşaat, İstanbul İSTOÇ Ticaret Merkezi’nin en prestijli bölgesinde yapımını tamamladığı Aktem Plaza’nın ofis satışlarını da sürdürmektedir.

Aksun İnşaat, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruşu arasında yer alan ve grup şirketlerinden birisi olan Akkim Yapı Kimyasalları A.Ş için 2017 yılında başladığı 2. Kısım Üretim Tesisi inşaatını çok kısa sürede tamamlayarak kullanıma hazır hale getirmiştir.

Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da önemli projeler geliştiren Aksun İnşaat, Gürcistan ve Kazakistan’da Ticaret Merkezi projelerini tamamlamıştır.

Ticari yapıların yanı sıra, konut projelerinde de güçlü bilgi birikimine sahip olan Aksun İnşaat; Mersin’de Ihlamur Evleri’ni, Kırgızistan’da da 400 konutluk projeyi tamamlayarak ev sahiplerine anahtar teslimi yapmıştır.

Bugün ve gelecek için yüksek kaliteli yaşam alanları inşa eden Aksun İnşaat; kaliteli, modern, ergonomik ve teknolojik yeniliklerle sürdürülebilir çevre konularını tüm projelerinin değişmez teması olarak kullanmaktadır.

Ticari yapılarda ve konut projelerinde her gün daha büyük yatırımlara imza atan Aksun İnşaat, AKDEMİR GRUP’a bağlı bir şirkettir. Grubun diğer şirketleri; Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde yeralan ve 108 ülkeye aktif ihracat yapan Akkim Yapı Kimyasalları A.Ş, performans kimyasalları alanında hızla yükselen AKDE Kimya Şirketi, İthalat ve İhracat konusunda birçok pazarda önemli tecrübeleri bulunan Aktek Dış Ticaret Limited Şirketi,  bünyesinde izolasyon ürünlerinden, elektrikli el aletlerine, kesici taşlara, aydınlatma gruplarına kadar bir çok markayı barındıran Akdemir Makine ve Pazarlama Şirketi’dir.