Akdemir Yapı, çeyrek asrı aşan iş deneyimi ile ulusal ve uluslararası birçok başarılı inşaat projesine imza atmıştır.

Hızlı büyüme ve gelişme potansiyeline sahip lokasyonlarda projeler üretmeye odaklanan Akdemir Yapı, İstanbul İSTOÇ Ticaret Merkezi’nin en prestijli bölgesinde yapımını tamamladığı Aktem Plaza’nın ofis satışlarını da sürdürmektedir.

Akdemir Yapı, Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruşu arasında yer alan ve grup şirketlerinden birisi olan Akkim Yapı Kimyasalları A.Ş için 2017 yılında başladığı 2. Kısım Üretim Tesisi inşaatını çok kısa sürede tamamlayarak kullanıma hazır hale getirmiştir.

Yurtiçinde olduğu kadar yurtdışında da önemli projeler geliştiren Akdemir Yapı, Gürcistan ve Kazakistan’da Ticaret Merkezi projelerini tamamlamıştır.

Ticari yapıların yanı sıra, konut projelerinde de güçlü bilgi birikimine sahip olan Akdemir Yapı; Mersin’de Ihlamur Evleri’ni, Kırgızistan’da da 400 konutluk projeyi tamamlayarak ev sahiplerine anahtar teslimi yapmıştır.

Bugün ve gelecek için yüksek kaliteli yaşam alanları inşa eden Akdemir Yapı; kaliteli, modern, ergonomik ve teknolojik yeniliklerle sürdürülebilir çevre konularını tüm projelerinin değişmez teması olarak kullanmaktadır.

Ticari yapılarda ve konut projelerinde her gün daha büyük yatırımlara imza atan Akdemir Yapı, AKDEMİR GRUP’a bağlı bir şirkettir. Grubun diğer şirketleri; Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu içerisinde yer alan ve 108 ülkeye aktif ihracat yapan Akkim Yapı Kimyasalları A.Ş, performans kimyasalları alanında hızla yükselen AKDE Kimya Şirketi, İthalat ve İhracat konusunda birçok pazarda önemli tecrübeleri bulunan Aktek Dış Ticaret Limited Şirketi’dir.